ГРОМАДА

I. ГРОМА́ДА іст. (поземельне селянське об'єднання в Україні та Білорусії; збори членів такого об'єднання), ОБЩИ́НА, МИР, КОПА́, КУ́ПА (до XVІІ ст.); ДВО́РИЩЕ, ПЕ́ЧИЩЕ (родинне об'єднання); ЗАДРУ́ГА (у південних слов'ян). На селі Зобралася громада радить, Кого голить у москалі (Т. Шевченко); — В нашій селянській общині закладена споконвічна основа справедливого устрою... (Ф. Бурлака); Біля зборні зібрався весь мир (М. Коцюбинський); — На копу скликають, на раду громадську, — сказав Максим (І. Франко); Сімейна община відома за етнографічними даними у слов'янського населення;.. на Балканах її називали задругою, в Росії — печищем і дворищем (з журналу).

ГРУ́ПА (кілька осіб, що зібралися разом), ГУРТ, КУ́ПА, ГРОМА́ДКА розм., ГУ́РМА́ діал.; ВАТА́ГА, ГРОМА́ДА розм. (кого, яка — велика кількість осіб). До вогнища підійшла група людей (М. Трублаїні); Коло водовоза збився чималий гурт цікавих (О. Ільченко); Попереду йшла купа дівчат із серпами (І. Нечуй-Левицький); Серед реготу та жартів проминула весела громадка дівчат альтанку (М. Коцюбинський); Коло родичів.. крутилися гурмами діти (І. Франко); Оверко із Зіньком пристали до парубочої ватаги (К. Гордієнко); (Руфін (показує на громаду в'язнів):) Он подивись, багато є нас тута (Леся Українка). — Пор. 1. на́товп, 1. товари́ство.

КОЛЕКТИ́В (сукупність людей, об'єднаних спільною діяльністю, спільними інтересами); ПЕРСОНА́Л (особовий склад працівників установи, підприємства, відділу і т. ін.); ГРОМА́ДА (група людей, об'єднана спільністю становища, інтересів тощо). Найбільше дивувало те, що Лукашевич цуралась колективу (О. Донченко); — Тепер я набираю для експедиції топографів, штурманів, гідрологів та геологів — увесь персонал (З. Тулуб); Цілою громадою стали вони на косовицю до сіна (Панас Мирний).

ОРГАНІЗА́ЦІЯ (сукупність людей, держав і т. ін., організована на основі спільності інтересів, мети, програми дій, статуту й т. ін.); ТОВАРИ́СТВО, ГРОМА́ДА, БРА́ТСТВО (організаційно менш зв'язана); СПІ́ЛКА (перев. за професійними ознаками та родом діяльності); ЛІ́ГА, АСОЦІА́ЦІЯ (перев. міжнародного характеру); КООПЕРА́ЦІЯ (за виробничою або торговельною сферою діяльності); КОМПА́НІЯ, КОРПОРА́ЦІЯ (торговельне або промислове об'єднання); О́РДЕН (ченців-католиків або лицарів). Профспілки.. стали.. найбільш масовою громадською організацією (з газети); День Організації Об'єднаних Націй; Товариство це ("Кирило-Мефодіївське") поклало собі на думці домагатися, щоб усі слов'янські народи.. жили самостійно, по-братньому (Панас Мирний); Товариство охорони пам'яток історії та культури; (Прісцілла:) Коли побачить хто.., що ти вчащаєш на нічнії збори громади потайної, — не вборонить тебе ні зброя, ні одвага знана (Леся Українка); Ставропігійське братство; Всяка легальна робота між народом.. поки що неможлива, бо ще не маємо права зборів, спілок і т. ін. (М. Коцюбинський); Спілка письменників України; Професійні спілки; Ліга американських українців; Міжнародна асоціація україністів; Споживча кооперація; Величезні бариші давали англійській буржуазії торгові компанії (з підручника); Конкуренція між монополіями й корпораціями; Орден лицарів-мечоносців. — Пор. об'є́днання.

РА́ЗОМ (у поєднанні з кимсь, чимсь; спільними зусиллями; щільно один біля одного); УКУ́ПІ (ВКУ́ПІ), ПО́СПІЛЬ, ПОСПО́ЛУ розм., КУ́ПНО розм. (у поєднанні з кимсь, чимсь); СПІ́ЛЬНО, СУКУ́ПНО, СКО́ПОМ розм., ВРАЗ (УРА́З) розм., СПО́ЛОМ заст. (спільними силами, об'єднаними зусиллями); ЗАОДНО́ (здійснюючи щось одностайно); ГУРТО́М, ГРОМА́ДОЮ, ГРОМА́ДНО діал., ЗАЄ́ДНО діал., ҐВА́ЛТОМ діал., ТЛУ́МОМ заст. (спільними силами, однією групою); ТОЛО́КОЮ (роблячи щось без оплати, лише за частування); ПО́РЯД, ПО́РУЧ, О́ПЛІЧ (перев. зі сл. бути, іти, виступати тощо); ДОКУ́ПИ, УКУ́ПУ (ВКУ́ПУ), ВОЄДИ́НО (в одно місце, в одно ціле); О́ПТОМ розм., ОГУ́ЛОМ розм., ГА́МУЗОМ розм. (усіх, усе). Хвала руці трудівника І розуму невтомі! Хай разом розум і рука Живуть у нашім домі! (М. Рильський); Чи є що краще, лучче в світі, Як укупі жити, З братом добрим добро певне Познать, не ділити? (Т. Шевченко); В холодку, під крислатими горіхами волоськими, полягли розвідачі поспіль з робітниками (М. Коцюбинський); На гумні Розбита скирта, свині в ній посполу З гусьми й качками рились (І. Франко); — Ні, війте, не так воно повинно бути... Не кожен за себе, а всі купно за волю вітчизни (Н. Рибак); Я придивлявся й оцінював людей, з якими мені доводилося спільно йти (Ю. Яновський); Ант сам послав його до княжої дружини, коли князь Ігор ішов на деревлян, сподівався, що повернеться Бразд і житиме з ними сукупно (С. Скляренко); Мали вони трьох хлопців, працювали скопом (С. Скляренко); І прикро, як ураз зі мною Стають, немовби теж до бою, А справді для пихи своєї З порожнім серцем фарисеї (М. Вороний); Його жінка мене викохала сполом з своєю дочкою (Марко Вовчок); — Старших зневажає ваша Леся. На мене сьогодні насипалася, ображала, базікою назвала. Заодно з Греком Генкою (А. Хижняк); Піймали Щуку молодці Та в шаплиці Гуртом до суду притаскали (Л. Глібов); Уже матір поховали Громадою люди (Т. Шевченко); Зі всіх сторін — від поля, з обох боків ліска — ступають люди громадно (І. Франко); — Що ж, — каже, — або живі будем, або заєдно загинем (Словник Б. Грінченка); Ховали (Тетяну) ґвалтом (С. Васильченко); Тлумом Сходяться (мандрівники) від кораблів і храм виповнюють благанням (М. Зеров); Андрій був трохи лінивий.., тілько любив він толокою робити в кумпанії (К. Гордієнко); Юзя перейняла їх коло хвіртки і пішла поряд з Даркою (Леся Українка); Шкаруба в садку, на лаві, побачив дівчину, підійшов і мовчки сів поруч (В. Собко); Марія часом допитливо поглядає на мене, ніяковіє і знов, понуривши погляд, іде опліч (О. Ільченко); Різнокольорові ліхтарики з'єдналися докупи, утворивши ніби повітряний ярус вогняних кавунів і динь (О. Досвітній); Дівчата кинули парубків, збились укупу (М. Коцюбинський); І вранішні зорі і доменні зорі Зливаються в небі моїм воєдино (Я. Шпорта); Він завше лаяв інородців, але на роздріб, а йому дуже хотілося лаяти їх оптом (В. Самійленко); Вчителеві нема як серця зірвати, то взяв та й шугнув усяку нечисть із села огулом (С. Васильченко).

ТОВАРИ́СТВО (група людей, що перебувають у тісних стосунках), КОМПА́НІЯ, ГРОМА́ДА, ВАТА́ГА, БЕ́СІДА розм., БРА́ТІЯ ірон., БРАТВА́ фам., БРА́ТТЯ заст., СУСПІ́ЛЬСТВО заст., ПАНІБРА́ТСТВО заст., КУМПА́НІЯ діал.; БОМО́НД (аристократичне); ША́ТІЯ зневажл. (група людей ганебної поведінки). Кучмієнко ставав прекрасним хлопцем, душею товариства (П. Загребельний); — І чого ти, сину, ходиш усе до корчми? Там же стільки усякої наволочі та усякого безладдя! Чи компанія ж тобі оті п'яниці? (І. Нечуй-Левицький); Гукнув (Еней) на всю свою громаду (І. Котляревський); Оверко із Зіньком пристали до парубочої ватаги (К. Гордієнко); Бесіда залилася протяжним сміхом (Панас Мирний); І стрічає Семен над Бужком над річкою, де синіє вода сріблястою стрічкою, Гайдашеву шатію, невмолиму братію (С. Голованівський); — Ей, братва, розсувайся! Що це ви розляглися, як на пляжі? (Д. Ткач); Славне товариство, любе-миле браття! Від душі тут хочу всіх вас привітать я! (П. Тичина); Розмова стала голосніша й чутніша.. Усе суспільство повеселішало (І. Нечуй-Левицький); Коли не було за що випити, піджидали, хто піднесе чарку-другу. Шинкове панібратство завжди знайдеться (Панас Мирний); (Михайло:) Я не знаю, що мені робить, як мені перед бомондом показать своїх батьків-мужиків (І. Карпенко-Карий). — Пор. 1. гру́па.

ВЕ́ЛЕТЕНЬ (людина або істота, що виділяється серед інших дуже великим зростом), ВЕ́ЛЕТ, БОГАТИ́Р, ГІГА́НТ підсил., КОЛО́С підсил., ВЕРСТВА́ (ВЕРСТА́), ДИ́ЛДА фам.; ОДОРО́БЛО розм., ОДОРО́БАЛО розм. (перев. про високу незграбну людину). Всі.. були вони (брати) велетні — в батька, і голови їх було видно понад юрбою (Ю. Смолич); В чистім полі під вербою Поліг велет головою (П. Грабовський); Вусатий богатир (сом).. любить закапелки (О. Донченко); Залізні руки турка гнули залізні перила, коли він настирливо вдивлявся в горизонт, ведучи закованого в панцир гіганта (Ю. Яновський); Се був хлопець величезного росту, плечі як двері, ..правдивий колос (І. Франко); Савка.. такий сухий, високий, верстою дражнили (М. Коцюбинський); То був високий під стелю дилда (М. Шеремет); — Насилу повертається оте одоробало по хаті (І. Нечуй-Левицький). — Пор. II. 1. грома́да.

II. ГРОМА́ДА (предмет, споруда тощо великих розмірів), ГРОМА́ДДЯ перев. збірн., ГРОМА́ДИНА розм., ГРОМА́ДИЩЕ підсил. розм., МАХИ́НА (МАХИ́НЯ) розм., ОДОРО́БЛО розм., ОДОРО́БАЛО розм., ОГРО́М збірн.; ОЗІ́Я́ розм., ОЗІЇ́ЩЕ підсил. розм. (перев. про будівлю). Полями, мов кораблі в морі, пливуть громади хлібозбиральних машин (О. Довженко); Темне громаддя в'язниці.. залишилося позаду (М. Стельмах); Ледве помітною громадиною темнів острів (М. Трублаїні); Назустріч їм з прикриття вирвались наші танки, і сталеві громадища зіткнулися в герці (І. Цюпа); Старовинний годинник у дальньому кутку — невкладиста махина аж до стелі заввишки — одноманітним цоканням відзначав повільні коливання маятника (Ю. Шовкопляс); Незважаючи на те, що церква чимала махиня, а здається легка така, аж вгору зноситься, мовби летіти хоче (А. Свидницький); Спускати із примосту важелезне, незграбне, завдовжки на двадцять метрів і заввишки на кілька метрів одоробло.. було і незручно і небезпечно (Г. Коцюба); Мені тут все чуже — і цих склепінь огроми,.. І важність мес, нещадна і глуха (М. Бажан); Незабаром і вродились, як з землі виросли, великі, рублені палати.. Дивувались піщани, що така озія стоїть серед села (Панас Мирний). — Пор. 1. ве́летень.

Смотреть больше слов в «Словнику синонімів української мови»

ГРОМАДДЯ →← ГРОМІЗДКИЙ

Смотреть что такое ГРОМАДА в других словарях:

ГРОМАДА

см. Община (малороссийская).

ГРОМАДА

ГРОМАДА, -ы, ж. Огромный предмет, что-н. очень большое. Громады гор,зданий, кораблей.

ГРОМАДА

громада 1. ж. 1) Предмет, сооружение и т.п. очень больших размеров. 2) Множество каких-л. предметов, образующих кучу, груду и т.п. 2. ж. 1) Сельская община на Украине и в Белоруссии до начала XX в. 2) Собрание членов такой общины, сход.<br><br><br>... смотреть

ГРОМАДА

громада ж.mass, bulk громада горы, здания — the great / enormous bulk of a mountain, a building

ГРОМАДА

громада См. ворох, куча, много... Словарь русских синонимов и сходных по смыслу выражений.- под. ред. Н. Абрамова, М.: Русские словари,1999. громада ворох, куча, много, громадина, махина; левиафан, община, глыба Словарь русских синонимов. громада глыба; громадина, махина (разг.); левиафан (книжн.) Словарь синонимов русского языка. Практический справочник. — М.: Русский язык.З. Е. Александрова.2011. громада сущ. • громадина • махина объект, имеющий размеры, значительно превышающие норму для объектов данного класса) Словарь русских синонимов. Контекст 5.0 — Информатик.2012. громада сущ., кол-во синонимов: 6 • ворох (21) • глыба (13) • громадина (3) • левиафан (5) • махина (4) • община (45) Словарь синонимов ASIS.В.Н. Тришин.2013. . Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община... смотреть

ГРОМАДА

Громада — см. Община (малороссийская).

ГРОМАДА

ГРОМА́ДА (гра-), ы, ж.1.Куча, груда вещей, предметов.Послу алиатову вшедшу во град, виас повелѣ велику громаду песка насыпать. Апофегм. 56.Собирать, ск... смотреть

ГРОМАДА

1) -ы, ж. Что-л. громадное по своим размерам; предмет, сооружение, масса очень больших размеров.Кругом амфитеатром возвышаются синие громады Бешту, Зме... смотреть

ГРОМАДА

ГРОМА́ДА• "ГРОМАДА"- укр. громад.-політ. і літ. неперіодичний збірник; безцензурний орган друку. Видавався на кошти діячів Київської громади. Виходив 1... смотреть

ГРОМАДА

громада I грома́даI. "большая масса, множество", укр. грома́да "община", блр. грама́да, сербск.-цслав. грамада ὕλη, болг. грама́да, гръма́да, сербохор... смотреть

ГРОМАДА

I громадаI. "большая масса, множество", укр. громада "община", блр. грамада, сербск.-цслав. грамада , болг. грамада, гръмада, сербохорв. грамада, словен. gramada, grmada, чеш., слвц. hromada, польск. gromada, в.-луж. hromada, н.-луж. gromada.Родственно лит. gramatas "куча", gramantas "ком", др.-инд. gramas "толпа, деревня, община", осет. rom "ноша, кладь" (с вторичным и метатезой gr &gt; r; см. Вс. Миллер, IF 21, 323 и сл.; Розвадовский, RS 1, 275); лат. gremium "лоно, недра, горсть", д.-в.-н. krimman "давить", др.-англ. crammian "набивать, наполнять", также лит. grumalas "ком земли", grumstas – то же, grumdau, grumdyti "месить"; см. Буга, Aist. Stud. 1, 175; РФВ 67, 239; Траутман, BSW 94; GGA, 1911, стр. 254; Цупица, GG 149; Лиден, Stud. 15; Перссон 98 и сл.; Бернекер 1, 345; Брюкнер 158; KZ 45, 53; 48, 213 и сл.; Френкель, IF 53, 53. Совершенно неприемлема попытка Коштиала (AfslPh 37, 398), возводящего слав. слова к венец. grumada, фриульск. grumada "куча", grumare "наваливать", лат. grumus "куча, ком". Ром. формы на d заимств. из слав. Относительно образования громада ср. Френкель, ZfslPh 20, 54; Шпехт 232.II громадаII. "пушка", у Ломоносова (РФВ 22, 117). Преобразовано по народн. этимологии из польск. armata "пушка", из ит. armata (см. Брандт, РФВ 22, 117).... смотреть

ГРОМАДА

рос. громада основна територіально-адміністративна одиниця. Існують також інші Г., напр. церковні або Г. спільного користування майном. Протягом історії Г. набувала різного соціального і правового змісту. У Княжу добу Г., як територіально-адміністративній одиниці, відповідала верв. Кілька громад-вервей утворювали волость. Г. характеризуються широким самоврядуванням, у їх зборах брали участь усі голови дворищ. Вони обирали голову Г. — старосту. Громадське віче мало судово-поліцейські функції. Г. несла кругову поруку за податки та за видачу злочинця. На Лівобережжі існували суто козацькі Г. на чолі з отаманом і мішані з сільськими Г. Отаман і староста були виборними. Вони скликали Г. на збори, де вирішувалися справи місцевого управління, судівництва й спільного землекористування. Г. була власником деякої частини земель. Виділення громадської землі під обробіток і її розподіл відбувалися за рішенням зборів. В Україні з XVIII ст. громадське землеволодіння зменшується на противагу Росії, де "общинне" зе... смотреть

ГРОМАДА

Більша громада, як одна баба.Голос одиниці супроти загалу безсильний.Громада — великий чоловік.Загал годен доконати великих діл.Громада по нитці, та й ... смотреть

ГРОМАДА

Грома́да.1. Сукупність. Громади предметів (тямок), що належать до обсягу одної і тої самоїтямки творять гатунки тої тямкії: ялиці, дуби, липи... се гатунки родової тямки „дерева” (Канюк, 1911, 13); Та деякі тямки мають так богато признак, що попросту неможливо убгати усі їх у дефініцию; тоді-то подаємо головну признаку (означуємо громаду тямок, до котрих ся тямка належить) (Канюк, 1911, 19); І велика кількість чогось. Прошу Вас, напишіть мені кілька слів, що-небудь, лиш аби я мала що читати, мені так гірко лежати, читати не можу, хоть маю громаду до читання, але се все самі трудні речі (Коб., Листи, 26, 288). 2. Цілісна частина. Поділити шкільні предмети на якісь певні громади не так легко. Звичайно ділять їх на відомости і зручности. Географія й істория - се відомости, рисунки й гімнастика - зручности (Канюк, 1911, 56) /● пол. gromada - 1) велика кількість, маса, 2) громада, 3) суспільство, 4) сільські збори.... смотреть

ГРОМАДА

ГРОМАД|А (3*), Ы с. Куча: идохъ до мѣста видѣтъ коѥ зло видѣ бра(т) мои и бѣжа и видѣхъ громадѹ зла(т) просыпанѹ. ПрЛ XIII, 125а; и все ѥлико створи.... смотреть

ГРОМАДА

1. Форма соціальної організації, яка виникла на основі родинних зв’язків і характеризується спільним володінням засобами виробництва, повним або частковим самоуправлінням. 2. За Ф.Тьоннісом – на відміну від суспільства тип організації соціального життя з органічним зв’язком частин, що складають соціальне ціле. Г. характеризується переважанням особистісних родинних відносин, прив’язаності, емоційної і духовної близькості. 3. Сукупність людей, об’єднаних спільним інтересами, які володіють спільними правами і обов’язками і підпорядковуються одним і тим законам. 4. Організація, що самоуправляється, має публічно-правові функції (міські комуни, земляцтва і т.д.). 5. Низова адміністративно-територіальна одиниця в ряді країн. англ. commune / community; нім. Gemeinde f=, -en; угор. közösség; рос. община.... смотреть

ГРОМАДА

громада сущ.жен.неод. (5) мн.им. Те же льдяные громады, Те же с ревом водопадыС12. мн.вин. множество перекрестков, где водоворот сносил громады мост... смотреть

ГРОМАДА

I -и, ж.1) Група людей, об'єднаних спільністю становища, інтересів і т. ін. 2) Об'єднання людей, що ставлять перед собою певні спільні завдання; орган... смотреть

ГРОМАДА

1) Орфографическая запись слова: громада2) Ударение в слове: гром`ада3) Деление слова на слоги (перенос слова): громада4) Фонетическая транскрипция сло... смотреть

ГРОМАДА

Громада (иноск.) о чрезвычайно великомъ (намекъ на большую груду, нагромазженную массу). Ср. Случится, порою, на мысль набредемъ,Ну просто, громада — ... смотреть

ГРОМАДА

ГРОМАДА ж. (см. громоздить) куча, гора, большая груда, огромный ворох; вещь большого объема, здание или сооружение больших размеров; громоздная вещь. | Кур. вор. мир, общество, мирская сходка. Громадный, огромный; | до мира, громады относящ. Громадность, огромность, обширность, великость, громоздкость. Громадник м. яросл. ряд холмов, горбов, увалов впригорь, один другого повыше. Громадчик м. южн. род сотского при громаде, обществе. Громадить сено, вор. новорос. катать, грести, сгребать граблями с пластов. Громадилка ж. машинные грабли, конные грабли, снаряд, заменяющий руки, при катании сена или сгребании кошенины. <br><br><br>... смотреть

ГРОМАДА

(иноск.) — о чрезвычайно великом (намек на большую груду, нагроможденную массу) Ср. Случится, порою, на мысль набредем,Ну просто громада — идея!Но толь... смотреть

ГРОМАДА

I -и, ж. 1》 Група людей, об'єднаних спільністю становища, інтересів і т. ін.2》 Об'єднання людей, що ставлять перед собою певні спільні завдання; орга... смотреть

ГРОМАДА

Rzeczownik громада f ogrom m olbrzym m kolos m kupa f stos m

ГРОМАДА

ж Koloß m (-ss-); Riesending n (о вещи); Riesenbau m, pl -ten (о постройке) Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

корень - ГРОМАД; окончание - А; Основа слова: ГРОМАДВычисленный способ образования слова: Бессуфиксальный или другой∩ - ГРОМАД; ⏰ - А; Слово Громада со... смотреть

ГРОМАДА

ж, в соч. грома́ды корабле́й — koskocaman gemilerСинонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

Омар Одр Ода Ограда Мрад Морда Морг Мор Мода Могар Мга Марго Мара Мао Маго Магда Маг Маар Дром Дрога Драма Драга Дора Домра Орг Орда Рага Рада Радам Дома Дом Рам Догма Дог Даром Дарма Дар Рао Дама Громада Гром Градом Гор Рог Гам Арго Амад Адам Агора Агор Агар Агам Агад Ага Ром Агро Ада Арам Арма Род Армад Гад Гамад Гарда Гдо Гдр Год Град... смотреть

ГРОМАДА

громадина громаддя, громадище, (ср. р.), махиня (ж.), велич (р. -чи), (велика) купа; (о здании, постройке) озія; (о человеке) велич, здоровега, здоровило; (шутливо) одоробало, одоробло, ломус; срв. Верзило. [Страшенна кам'яна велич. Дівка - така велич! Чорна купа великого лісу. Це озіїще, а не хата!].... смотреть

ГРОМАДА

іст.community; (сільська община) commune; (про товариство, релігійні та ін. організації) societyПалата громад (в англійському парламенті) — House of Co... смотреть

ГРОМАДА

(1 ж); мн. грома/ды, Р. грома/дСинонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

грома́да, грома́ды, грома́ды, грома́д, грома́де, грома́дам, грома́ду, грома́ды, грома́дой, грома́дою, грома́дами, грома́де, грома́дах (Источник: «Полная акцентуированная парадигма по А. А. Зализняку») . Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община... смотреть

ГРОМАДА

ж.masse fгромады гор — la masse énorme des montagnesСинонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

імен. жін. роду1. група людей, об'єднаних спiльнiстю становища, iнтересiв2. об'єднання людей, що ставить перед собою певнi спiльнi завдання, органiзац... смотреть

ГРОМАДА

庞然大物 pángrán dàwù, 巨物 jùwùгромада гор - 一群大山Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

громада = ж. mass, bulk; enormous thing; серые громады незаконченных построек the huge grey shapes of unfinished buildings; громадный huge, enormous, vast, immense; громадное здание enormous building; громадное значение immense significance. <br><br><br>... смотреть

ГРОМАДА

Общеслав. Того же корня, что и горсть, лат. gremium «охапка, горсть» и др. Буквально — «собранное» &GT; «куча».Синонимы: ворох, глыба, громадина, леви... смотреть

ГРОМАДА

жgigante m; (груда) montão mСинонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

Грома́да, гміна:— в Галичині нижча адміністративна одиниця, громада мешканців будь-якого населеного пункту або громада прихильників одного віросповідан... смотреть

ГРОМАДА

ж. mole, piramide громады гор — i castelli delle montagne возвышаться / выделяться громадой — torreggiare vi (a) Итальяно-русский словарь.2003. Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община... смотреть

ГРОМАДА

ж.mole fгромады гор — moles de montañas

ГРОМАДА

Ударение в слове: гром`адаУдарение падает на букву: аБезударные гласные в слове: гром`ада

ГРОМАДА

ГРОМАДА громады, ж. Огромный предмет, масса больших размеров; очень большое сооружение. Громады гор. Громады дворцов. Громады кораблей. Громада (о корабле) двинулась и рассекает волны. Пушкин.<br><br><br>... смотреть

ГРОМАДА

ж. masse f громады гор — la masse énorme des montagnes

ГРОМАДА

громада ж Koloß m 1a (-ss-); Riesending n 1a (о вещи); Riesenbau m 1, pl -ten (о постройке)Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община... смотреть

ГРОМАДА

суспільство, громадянство, суспільність, спільнота; (студентська) товариство; об'єднання, середовище, гурт; трупа, угруповання; П. громадськість; ЦЕР. мир, парафія, г. парохія; громадка, громадонька.... смотреть

ГРОМАДА

I 1) общество; группа, компания 2) (объединение) общество; община (религиозное и т.п.); ист. мир (сельское); (собрание крестьян) ист. сход, (мирская) сходка II (огромный предмет) громада... смотреть

ГРОМАДА

I. ж nəhəng, zorba, çox yekə, iri (şey); громады кораблей nəhəng gəmilər. II. ж qromada (inqilabdan əvvəl Ukrayna və Belorusiya torpaq icması və bu icma üzvlərinin yığıncağı).... смотреть

ГРОМАДА

жtömb, óriás, kolosszusСинонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

"ГРОМАДА", украинский общественно-политический и научный литературный сборник (1878-79, 1882) и журнал (1880). Издавался в Женеве. Редактор - М. П. Драгоманов.<br><br><br>... смотреть

ГРОМАДА

сел. община на Украине и в Белоруссии. См. Община.Синонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

【阴】 访会, 团体, 社, 会; 史 村社◇ Палата громад (英国) 下议院

ГРОМАДА

Грома́да. Общеслав. Того же корня, что и горсть (см.), лат. gremium «охапка, горсть» и др. Буквально — «собранное» > «куча».

ГРОМАДА

"ГРОМАДА" - украинский общественно-политический и научный литературный сборник (1878-79, 1882) и журнал (1880). Издавался в Женеве. Редактор - М. П. Драгоманов.<br>... смотреть

ГРОМАДА

гром'ада, -ыСинонимы: ворох, глыба, громадина, левиафан, махина, община

ГРОМАДА

ГРОМАДА громады, ж. (истор. полит.). Название нек-рых украинских и белорусских политических организаций. Процесс белорусской громады в Польше.

ГРОМАДА

- украинский общественно-политический и научный литературныйсборник (1878-79, 1882) и журнал (1880). Издавался в Женеве. Редактор - М.П. Драгоманов.

ГРОМАДА

I жен. грамада, жен., веліч, жен. гмах, род. гмаху муж.II ист. грамада, жен.

ГРОМАДА

грома'да, грома'ды, грома'ды, грома'д, грома'де, грома'дам, грома'ду, грома'ды, грома'дой, грома'дою, грома'дами, грома'де, грома'дах

ГРОМАДА

сущ. жен. родагромада

ГРОМАДА

ж галәмәт зур (мәһабәт) нәрсә (корылма, таулар һ.б.ш.); громады гор мәһабәт таулар; громады кораблей галәмәт зур кораблар

ГРОМАДА

Образовано с помощью гром, родственной древнеиндийскому gramas – "толпа, куча". Первоначальное значение – "куча, груда".

ГРОМАДА

громада, гром′ада, -ы, ж. Огромный предмет, что-н. очень большое. Громады гор, зданий, кораблей.

ГРОМАДА

грома́да 1 іменник жіночого роду група людей; організація грома́да 2 іменник жіночого роду щось велике

ГРОМАДА

Начальная форма - Громада, единственное число, женский род, именительный падеж, неодушевленное

ГРОМАДА

ГРОМАДА, -ы, ж. Огромный предмет, что-нибудь очень большое. Громады гор, зданий, кораблей.

ГРОМАДА

зәулім, зор, зеңгір;- вдали виднелись громады гор алыстан таудың зәулім биігі көрінді

ГРОМАДА

громада ворох, куча, много, громадина, махина, левиафан, община, глыба

ГРОМАДА

ГРОМАДА, сельская община на Украине и в Белоруссии до нач. 20 в.

ГРОМАДА

ж. заңкайган, эң зор, эң чоң; эбегейсиз чоң; громады гор заңкайган тоолор.

ГРОМАДА

ГРОМАДА - сельская община на Украине и в Белоруссии до нач. 20 в.

ГРОМАДА

common, commonableage, commune, community, frank-pledge, frankpledge

ГРОМАДА

див. багато; ватага

ГРОМАДА

ГРОМАДА , сельская община на Украине и в Белоруссии до нач. 20 в.

ГРОМАДА

ГРОМАДА, сельская община на Украине и в Белоруссии до нач. 20 в.

ГРОМАДА

сельская община на Украине и в Белоруссии до начала XX в.

ГРОМАДА

Грома́да, -ди, -ді; грома́ди, -ма́д

ГРОМАДА

Грома́да прізвище населений пункт в Україні

ГРОМАДА

громада см. ворох, куча, много

ГРОМАДА

астр.; матем.; физ. группа (людей ещё)

ГРОМАДА

• gigant• kolos

ГРОМАДА

Грамадзянства

ГРОМАДА

громада гром`ада, -ы

ГРОМАДА

громадаСм. ворох, куча, много...

ГРОМАДА

Громада- moles;

ГРОМАДА

Communauté

ГРОМАДА

Fellesskap

ГРОМАДА

Fællesskab

ГРОМАДА

Грамада, гмах, грамада

ГРОМАДА

სათვისტომო, თემი

ГРОМАДА

koloss, milzenis

ГРОМАДА

-и ż gromada

ГРОМАДА

грамадзянства

ГРОМАДА

грамадзянства

ГРОМАДА

ж.глы́ба

T: 149